У сучасному будівництві багато уваги приділяється якісної гідроізоляції, т.к. від неї залежить довговічність та надійність усієї конструкції. Волога та конденсат можуть проникати в підпокрівельний простір при неякісному монтажі покрівельного покриття, при невеликому куті нахилу даху, при сильному дощі та вітрі. Також волога може надходити в підпокрівельний простір зсередини приміщення внаслідок життєдіяльності людей, тварин та рослин.

Неякісно виконана гідроізоляція призводить до того, що пара, що міститься в повітрі, проникає в покрівельний простір. В результаті відбувається намокання утеплювача та зростає його теплопровідність (погіршуються теплоізоляційні властивості); конденсат, що з'явився, призводить до утворення цвілі, зволоження крокв і решетування, промерзання даху і псування внутрішньої обробки.

Для якісного та надійного пристрою гідроізоляції даху застосовуються кілька типів плівок:

1. Гідроізоляційні плівки

Є будівельними плівками, які застосовуються в провітрюваних вертикальних покрівельних системах для захисту підпокрівельного простору від пилу, бруду, вологи, яка може виникнути від дощу або снігу. Наявність перфорації забезпечує виведення водяної пари, яка проникає в теплоізоляційний шар покрівельної конструкції. Гідроізоляційні плівки не піддаються впливу гризунів та гниття.

Полотнище плівки складається з армуючої поліпропіленової сітки та двох шарів поліетилену. Армуюча сітка забезпечує стійкість до високих механічних навантажень на розтягування та розрив. Використовується плівка як у утеплених, так і не в покрівлях, що утеплюють. Гідроізоляційна плівка монтується з вентиляційними зазорами над та під плівкою.

2. Пароізоляційні плівки

Дані будівельні плівки призначені для утворення захисного шару з внутрішньої сторони теплоізоляції у скатних та плоских покрівлях, а також для утворення паронепроникного шару з внутрішньої сторони теплоізоляції при внутрішньому утепленні зовнішніх стін. Пароізоляційні плівки використовуються як для вентильованих, так і для невентильованих конструкцій скатних та плоских покрівель.

3. Антиконденсат

Плівка, виготовлена поліпропілену, з одного боку якої є антиконденсатний шар з нетканого геоткстилю, а з іншого боку - гідроізоляційний шар. Текстильна вставка сприяє абсорбції залишків вологи і пари при подальшому вивітрюванні через вентиляційні зазори. Антиконденсат відрізняється високою міцністю, яка дозволяє витримувати вагу монтажника або шару снігу взимку. Також дана плівка має високу стабільність до ультрафіолетового випромінювання, завдяки якій покрівля до 12 місяців може залишатися без покрівельного покриття. Антиконденсат застосовується при облаштуванні металевої покрівлі (металочепиця, профнастил, фальцева покрівля і т.д.).

4. Супердифузійні мембрани

Призначені для захисту несучої конструкції покрівлі та теплоізоляційного шару від проникнення атмосферної вологи, а також захищають від пилу, бруду та несприятливої дії вологи. Маючи дуже високу паропроникність, забезпечують виведення пари з внутрішнього простору. Супердифузійні мембрани монтуються безпосередньо на теплоізоляцію чи настил без зазору.

Вітрозахисні супердифузійні мембрани використовуються при зовнішньому утепленні вертикальних стінок. Вітрозахисні мембрани укладаються на теплоізоляційний матеріал без зазору.