Утеплювач  – це великий клас будівельних теплоізоляційних матеріалів, основна якість яких – дуже низька теплопровідність. Застосування утеплювачів дозволяє вирішити відразу кілька завдань: збереження тепла взимку, захист від спеки влітку, і найголовніше економія на оплаті енергоресурсів. Якщо стіни будинку не утеплені, вони згодом можуть руйнуватися під впливом вологи, яка заповнює пори та порожнечі цегли, а потім розширюється під впливом перепадів температури. Тому інвестиції в утеплення сьогодні – економія завтра.

Залежно від матеріалу виготовлення  теплоізоляційні матеріали  можна поділити на такі види теплоізоляції:

1. Мінеральний базальтовий утеплювач.

2. Скловата.

3. Пінопласт.

4. Екструдований пінополістирол.

Види теплоізоляційних матеріалів

 

БАЗАЛЬТОВИЙ УТЕПЛЮВАЧ

Кам'яна, базальтова вата (вата теплоізоляція) –  волокнистий теплоізоляційний матеріал , що має таку саму структуру, як і природний базальт, який є гірською породою, з якої складається 80% земної кори. Базальтова вата виготовляється із розплавів вулканічних гірських порід під впливом дуже високої температури (1000 0С). Це зумовлює одне з основних властивостей базальтового утеплювача - негорючість.

 

Т.к. за хімічним складом базальтове волокно не відрізняється від гірської породи, з якої його виготовляють, базальтовий утеплювач не порушує екологічної рівноваги, тому є ідеальним матеріалом для утеплення як промислових об'єктів, так і приватних будинків.

Базальт має ряд властивостей, які характеризують його як відмінний теплоізоляційний матеріал:

1.  Вогнетривкість  – мінеральна вата абсолютно не горючий матеріал. Мінеральна вата піддається впливу високої температури під час виробництва, оскільки температура плавлення базальту понад 900  0 З. А сама природа матеріалу виключає можливість його займання. Завдяки своїй вогнестійкості базальтова вата захищає при пожежі металоконструкції протягом 2,5 години, залізобетонні конструкції — 4 години.

2.  Теплоізоляція  – базальтова вата має чудові теплоізоляційні властивості завдяки високій пористості волокна, тому матеріал добре утримує тепло.

3.  Звукоізоляція . Висока звукоізоляція базальтової вати обумовлена хаотичним сплетенням волокон базальту, простір між якими заповнений повітрям, що перешкоджає проходженню звукових хвиль. Таким чином, базальтовий утеплювач здатний знизити зашумленість приміщення щонайменше на 20%.

4.  Довговічність . Згідно з проведеними дослідженнями, базальтовий утеплювач не втрачає своїх властивостей протягом 30-40 років після виробництва.

5.  Вологостійкість . Просочення водовідштовхувальних складів забезпечує високу вологостійкість базальтової вати. Поряд з цим базальтовий утеплювач має паропроникність, що дозволяє виводити надлишкові водяні пари. Таким чином, базальтова вата створює природний режим вологості приміщення будь-якої пори року. До того ж, обсягом утеплювача не виникають осередки розвитку бактерій.

6.  Геометричність . Базальтова вата здатна зберігати геометричні розміри протягом усього терміну експлуатації.

7.  Висока механічна міцність . Базальтова вата витримує високі навантаження, причому це справедливо як щодо навантажень на стиск, так і стосовно розривних зусиль.

8.  Екологічність . Оскільки базальтовий утеплювач виготовляється з природних мінералів і сполучних, він є абсолютно нешкідливим як для людини, так і для навколишнього середовища. До того ж він не накопичує радіацію.

9.  Біологічна стійкість . Через мінеральну природу утеплювача, він не гниє, не піддається руйнуванню гризунами та мікроорганізмами.

10.  Хімічна нейтральність . Базальтовий утеплювач має підвищену стійкість до лугів, кислот та води.

11.  Економічність . Утеплювача з базальтового волокна потрібно приблизно в 1,5 рази менше за товщиною, ніж, наприклад, скловати. Внаслідок цього знижуються витрати на теплозвукоізоляційні матеріали, зменшуються габарити виробів, що ізолюються, знижуються витрати праці на теплоізоляційні роботи.

12.  Широкий діапазон температур використання . Базальтова вата не руйнується та не втрачає своїх властивостей у діапазоні температур від -260  0 С до +750  0 С.

13.  Стійкість до багаторазового впливу теплозмін . Базальтовий утеплювач зберігає свої характеристики та геометричні форми під впливом нагрівання-охолодження, при циклічному впливі температури та при короткочасному різкому підвищенні температури.

14.  Широка сфера застосування . Базальтовий утеплювач придатний до застосування у житлових приміщеннях, на підприємствах харчової промисловості та медицини, не кажучи вже про застосування на підприємствах металургійної та хімічної галузі, у суднобудуванні (під впливом морської солі багато інших сучасних теплоізоляційних матеріалів розкладаються).

Теплоізоляційні матеріали з базальтової вати в залежності від галузі застосування можуть випускатися в різних варіаціях – у вигляді прошивних матів, м'яких, напівжорстких та жорстких плит різної товщини та розмірів.

Залежно від щільності розрізняють такі сфери застосування базальтового утеплювача:

Базальтовий утеплювач щільністю до  35 кг/м 3  – застосовується в вертикальних і похилих конструкціях, що не навантажуються, для утеплення скатних покрівель (тип - покрівельні утеплювачі), в т.ч. мансардних, горищних перекриттів, теплоізоляція підлоги, тепло-звукоізоляція каркасних стін та перегородок.

Базальтовий утеплювач щільністю до  50 кг/м 3  - застосовується для утеплення будинку, ця теплоізоляція також використовується в вертикальних і похилих конструкціях, що не навантажуються, утеплення скатних покрівель, в т.ч. мансардних, горищних перекриттів, теплоізоляція підлоги, тепло-звукоізоляція каркасних стін та перегородок. Нижній теплоізоляційний шар у фасадних системах малоповерхових будівель, 

Базальтовий утеплювач щільністю до  75 кг/м 3  - застосовується для внутрішньої теплоізоляції будинку і в вертикальних і похилих конструкціях, що не навантажуються, в т.ч. для влаштування підлог, стель, внутрішніх перегородок з укладанням утеплювача між лагами. Як середній шар у тришарових полегшених стінах малоповерхових будівель. І полегшеної кладки. Нижній теплоізоляційний шар у фасадних системах.

Базальтовий утеплювач щільністю до  100 кг/м 3  - застосовується як теплоізоляційний матеріал на зовнішній стороні зовнішніх стін будівель у системах утеплення з вентильованим повітряним зазором. Застосовується як у цивільному, так і в промисловому будівництві, при реконструкції будівель та споруд. Як нижній шар у фасадних системах.

Базальтовий утеплювач щільністю до  125 кг/м 3  – застосовується у фасадних системах з повітряним зазором зовнішніх стін будівель, що вентилюється, при одношаровому виконанні ізоляції. Як верхній шар при двошаровому виконанні.

Базальтовий утеплювач щільністю до  150 кг/м 3  – застосовується як нижній теплоізоляційний матеріал у покриттях із залізобетону або металевого профільованого настилу з покрівельним килимом з рулонних матеріалів. Звукоізоляція перегородок, середній шар у цегляних стінах на гнучких зв'язках, нижній шар у багатошаровій ізоляції покриттів, ізоляція стін під штукатурку.

Базальтовий утеплювач щільністю до  175 кг/м 3  – застосовується як основний теплоізоляційний шар у покриттях із залізобетону або металевого профільованого настилу з покрівельним килимом всіх типів. Використовуються в одношаровій ізоляції покриттів, середній шар у трьохшарових залізобетонних та огороджувальних конструкціях, ізоляція стін під штукатурку.

Базальтовий утеплювач щільністю до  200 кг/м 3  – застосовується як верхній шар у багатошаровій ізоляції покриттів, звукоізоляція підлог під стяжку, середній шар у тришарових бетонних та залізобетонних конструкціях, ізоляція стін під штукатурку. Найщільніша плита.

Типовою перешкодою при виборі базальтових теплоізоляційних матеріалів як утеплювач виступає його більш висока ціна в порівнянні з іншими видами утеплювачів (пінопласту, скловати). Однак тут є кілька нюансів. По-перше, якщо ви вибираєте базальтовий утеплювач, ви отримуєте значну економію на обігріві приміщення. Маючи найнижчу теплопровідність серед усіх будівельних матеріалів (0,034-0,043 Вт/(м*С), базальтовий утеплювач дозволяє значно знизити передачу тепла в будівельній конструкції. Більш того, плита базальтового утеплювача товщиною 100 мм за здатністю утримання тепла відповідає 1400 мм. Таким чином, застосування цього виду утеплювача дозволяє знизити витрати на енергоносії в 1,5-2 рази, тому вартість базальтового утеплювача вже не здаватиметься такою високою.

З іншого боку, з метою зменшення вартості виробів із базальтового волокна деякі недобросовісні виробники додають різні мінеральні копалини (доломіти, глини, вапняк), доменні шлаки або шихту. Ці добавки значно знижують фізичні характеристики виробів, але ціна 1 м.кв. досить приваблива. Більш того, утеплювачі з подібними добавками не відрізняються особливою структурною міцністю, тому, щоб зв'язати волокна, використовують фенолформальдегідні або інші органічні смоли. Вони шкідливі для здоров'я людини і згодом здатні зруйнувати базальтове волокно. Крім того, минвата, отримана із застосуванням металургійних шлаків та їх сумішей, не має достатньої довговічності в умовах значного коливання температур, підвищеної вологості, дії високих навантажень та деформацій.

Тому будьте дуже уважними при виборі базальтових теплоізоляційних матеріалів.

Примітка : продаж теплоізоляції та базальтових утеплювачів - один з основних видів діяльності нашої компанії у Запоріжжі, купуючи теплоізоляційні матеріали, ви гарантовано отримаєте якісну та екологічно чисту продукцію.

 

СКЛОВАТА

Скловата - волокнистий матеріал, що застосовується з метою теплоізоляції, основним виробничим компонентом якого є кварцовий пісок чи скло, а саме – бій скла або відходи скляного виробництва.

Властивості скловолокольного утеплювача:

1. Товщина волокон скловати приблизно в 1,5 рази більше, ніж у мінеральній ваті, а довжина волокон – від 2 до 4 рази більша. Завдяки цьому вироби зі скловати мають підвищену  пружність і міцність .

2.  Довговічність  утеплювача зі скловати нижче, ніж, наприклад,  базальтового утеплювача , оскільки скловата протягом терміну служби піддається усадці. Це зумовлено, в першу чергу, високою пухкістю і більш низькою щільністю виробів, що випускаються. По-друге, утеплювач на основі скловолокна вбере вологу, що надає крихкості волокнам через переход структури волокон до кристалічної.

3. Скловата має  низький коефіцієнт теплопровідності , значення якого становить 0,030-0,052 Вт/м•К, що, втім, поступається коефіцієнту теплопровідності базальтової вати.

4. Температуростійкість скловати становить  450 ° C , тобто. при застосуванні у високотемпературних умовах вона трохи програє мінеральній ваті. Однак на побутовому рівні висока температура стійкості навряд чи знайде широке застосування, т.к. дуже сумнівним є питання застосування даних матеріалів при температурі, що перевищує 450 °C.

5. Однією з властивостей волокон скловати є їх  шпилька  (крихкість) - дана властивість негативно позначається на роботі з даним матеріалом, т.к. при роботі волокна скловати тріскаються і тим самим у повітрі утворюються дрібні частинки скла, які потрапляють у легені. При роботі зі скловатою без рукавичок утворюється свербіж, також дуже небезпечно попадання волокон скловати в очі. Тому при роботі зі скловатою слід бути вкрай обережним і дотримуватись вимог безпеки.

6. Маючи відмінні  шумоізоляційні властивості , скловата ефективно поглинає різні звуки і часто використовується як шумоізоляційний бар'єр.

7. Скловата  не схильна до біологічного впливу  – в ній не розлучається грибок, пліснява, гризуни та комахи.

8. Скловата є  нетоксичним  матеріалом, тому може використовуватися і для робіт усередині приміщень.

ПІНОПЛАСТ

Пінопласт –  спінений пінополістирол  – легкий газонаповнений матеріал класу пінопластмас на основі полістиролу, що є сучасним екологічно чистим будівельним матеріалом. Пінопласт складається із гранул розміром 3-10 мм, склад яких на 98% складається з повітря, 2% - полістирол. Пінопласт формується під впливом високих температур, коли відбувається спікання гранул один з одним, в результаті чого виходить матеріал, що складається з повітря і полістиролу.

Результати досліджень показали, що один шар пінополістиролу (пінопласту) товщина якого 4 см замінює: 86 см цегли, 38 см керамзитобетону, 14 см деревини, 6,5 см деревноволокнистої плити.

 

Утеплення пінопластом, властивості теплоізоляції з пінопласту:

1. Мають властивість пожежобезпеки , т.к. містять у своєму складі антипірен, який сприяє самозагасанню.

2. Утеплення пінопластом - це довговічність і надійність,  термін служби становить більше 40 років, при цьому він не схильний до змін розмірів через стиск або усадку, не деформується і не втрачає форму через температурні коливання або вплив підвищеної температури.

3. Має хороші  теплоізоляційні властивості  (0,0345 Вт/мK), оскільки на 98% складається з повітря, а він є найгіршим провідником тепла.

4. Пінопласт є у стійким до біологічних та хімічних впливів  – він не втрачає своїх властивостей при контакті з сольовими та мильними розчинами, мінеральними маслами, кислотами та лугами, не схильний до гниття під впливом вологи та мікроорганізмів, у ньому не розвиваються грибки, не виділяє шкідливих речовин

5. Пінопласт практично  не накопичує вологу  (водопоглинання протягом 24 годин становить до 3%).

6. Пінопласт відрізняється зручністю обробки  та монтажу, практичністю.

7. Має  високу міцність , у т.ч. та на стиск.

8. Відрізняється  високим ступенем адгезії , у т.ч. та до багатьох клеїв.

9. Пінопласт погано поглинає звуки, тому  не підходить для шумоізоляції .

10. Пінопласт боїться ультрафіолетового випромінювання і швидко руйнується під прямими променями сонця, тому при зберіганні пінопластової плити потрібно оберігати від впливу сонячного світла, а після монтажу слід швидко провести оздоблювальні роботи, щоб виключити тривале пряме освітлення.

11. Пінопласт є  екологічно чистим  матеріалом протягом усього періоду експлуатації.

12. Пінопласт можна монтувати  у будь-яку пору року .

ЕКСТРУДОВАНИЙ ПІНОПОЛІСТИРОЛ

Екструдований (так само можна зустріти термін екструзійний) пінополістирол – сучасний високоякісний теплоізоляційний матеріал, що має споріднений хімічний склад із пінопластом, але відрізняється від нього особливостями технології виробництва теплоізоляції. Отримують екструдований пінополістирол шляхом змішування гранул полістиролу зі спеціальним агентом, що спінює при високій температурі і тиску з подальшим видавлюванні з екструдера. В результаті одержаний продукт має міцну цільну мікроструктуру, що складається з безлічі закритих осередків розміром 0,1-0,2 мм. Ці осередки заповнені повітрям і завдяки відсутності мікропор у масі екструдованого пінополістиролу є непроникними, тобто. проникнення газу та води з одного осередку до іншого неможливе. Така структура забезпечує гарні теплоізоляційні властивості та високу міцність на стиск. До того ж, він має високу міцність на стиск і формостійкість.

Властивості екструдованого пінополістиролу:

1. Екструдований пінополістирол має  найнижчий коефіцієнт теплопровідності  порівняно з іншими типами утеплювачів (0,03 Вт/(М о С)).

2. Завдяки  низькій гігроскопічності екструдований пінополістирол не руйнується від несприятливих впливів навколишнього середовища.

3. Під час експлуатації екструдований пінополістирол  не дає усадки , не набухає і не зазнає гниття.

4. Екструдований пінополістирол  хімічно інертний  майже з усіма хімічними сполуками.

5. Є екологічно чистим, нетоксичним та при горінні не виділяє шкідливих речовин.

6. Екструдований пінополістирол відноситься до  самозагасних  матеріалів, тобто горить тільки при великій температурі, а при видаленні його з джерела займання він не підтримує горіння.

7.  Не схильний до гниття , розкладання та дії біологічних агентів (грибком, мохів, мікроорганізмів, комах).

8. Здійснювати монтаж екструдованого пінополістиролу можна  в будь-яку погоду , його легко можна розрізати навіть простим ножем і з легкістю обробити.

9. Екструдований пінополістирол відрізняється  високою довговічністю  – він зберігає свої теплоізоляційні властивості після 1000 циклів заморожування-відтавання, при цьому зміна термічного опору не перевищує 5%.

10. У діапазоні температур від −50 до +75 °С усі фізичні та теплотехнічні характеристики матеріалу залишаються незмінними.

Тепер ви знаєте, де купити теплоізоляцію!!!

Леон-плюс Запоріжжя, тільки найкращі теплоізоляційні матеріали для вашого будинку за доступною ціною.