Покрівельні планки, або, як їх ще називають, додаткові елементи, використовуються для забезпечення функціональності та надання естетичного зовнішнього вигляду при монтажі стін та покрівлі. Найчастіше вони виготовляються з оцинкованої сталі та з полімерним покриттям. Покрівельні планки несуть захисну та декоративну функції. Захисна функція полягає у запобіганні попаданню води, вологи, бруду, сміття в підпокрівельний або внутрішньостінний простір. Декоративна функція полягає в оформленні стиків схилів даху чи стін, місць примикань, зламів. З урахуванням того, що можливе виготовлення планок нестандартної форми, вони ідеально доповнять будь-яке архітектурне рішення.

Залежно від цього, якого вузла покрівлі застосовуються планки, їх можна розділити такі види: планки ковзана, вітрові планки, карнизні планки, планки примикання та інших.

Коник  - верхнє горизонтальне ребро даху, так зване горизонтальне щипцеве перетин двох скатів покрівлі. Кут ковзана щодо вулиці завжди зовнішній: більше > 180 градусів.
Коник приймає він всі впливу довкілля. Особливо на коник впливає вітер, тому кріплення коника потрібно виконувати, дотримуючись правил монтажу, не заощаджуючи на кріпильних матеріалах. Ковзани бувають прямі (на двосхилим даху); врізні та пересічені (на багатосхилих дахах).
Прямий коник є постійним елементом двосхилим даху (за винятком вальмових дахів, вальмових навісів та козирків).
Врізні ковзани - ковзани, які врізаються в схил даху, мають горизонтальний рівень нижче основного (верхнього) ковзана. Попутним елементом врізних ковзанів є розжолобка даху.
Пересіченими називають ковзани, що мають перетин у горизонтальному напрямку.
Часто плутають і ковзаном також називають вальму даху. Вальма- елемент даху, що утворюється в місці перетину двох скатів даху, що має ухил повторює ухил схилів, що перетинаються.

Планка ковзана  - елемент, за допомогою якого при облаштуванні дахів з двома і більше схил виконують з'єднання площин скатів покрівлі в найвищій точці. Також може застосовуватись для обрамлення вальм. Бувають круглі, прямі, трапецієподібні конькові планки.

Ендови  - перетину скату покрівлі, що утворюють жолоб для збирання води на покрівлі; внутрішні або кути, що входять до даху.

З одного боку, пристрій розжолобків дозволяє ефективно відводити воду з даху, а з іншого боку, це означає велике навантаження на це місце в системі, т.к. розжолобка - найбільш чутливе місце до води і при її монтажі потрібно приділити увагу герметизації.

По розжолобку постійно тектиме вода, тому дуже важливо, щоб її матеріал витримав таке випробування протягом багатьох років. Ендові покрівлі найчастіше виконують у вигляді двошарової системи з листа металу у вигляді планок.

Планка розжолобка  (нижній шар) необхідна для встановлення в місцях стиків негативних кутів, захищає стик від попадання води в покрівельний простір. Встановлюється до укладання листів металочерепиці чи профнастилу. Планка внутрішнього стику (верхня розжолобка) в основному, служить декоративним елементом, що надає естетичного вигляду при стику двох скатів. До того ж, планка внутрішнього стику дозволяє приховати деякі дефекти монтажу, такі як нерівне підрізування листів металочерепиці. Кріпиться зверху листів черепиці чи профнастилу. Місце кріплення саморізом необхідно вибрати таким чином, щоб не пошкодити середину нижньої розжолобка.

Карнизні та фронтонні звіси – звіси, що виходять за межі будівлі горизонтально або похило краю покрівлі. Для їх обрамлення використовуються карнизні та вітрові планки.

 

Планка карнизна . Кріпиться на решетування по нижньому краю даху перед укладанням листів металочерепиці або профнастилу для виключення попадання вологи в підпокрівельний простір при сильному дощі. Закриває лобову дошку та підставу кроквяної конструкції від води, направляючи її потоки у ринву. Крім захисної функції, карнизна планка захищає карнизну дошку від появи небажаних комах та пташиних гнізд.

Вітрова планка  (інша назва – торцева планка). Кріпиться по фронтону покрівлі зверху листів металочерепиці чи профнастилу. Служить для захисту від вологи торцевої частини основи покрівлі, відведення води з даху, захищає листи від розбовтування кріплення. Також запобігає пошкодженню покрівлі внаслідок вітрових навантажень, і саме ця функція дала торцевій планці її більш поширену назву — вітрова планка. Також виконує декоративну функцію – надає покрівлі закінченого вигляду та приховує нерівності підрізування листів металочерепиці чи профнастилу.

Планка примикання  верхня або нижня встановлюється при прямих або зворотних зламах покрівлі, таких як місця з'єднання покрівлі зі стіною або димарем. На зламі один край планки монтується під верхнім листом покрівельного матеріалу, інший зверху нижнього листа. Захищає стик від попадання води в покрівельний простір.

Планка внутрішнього кута  – елемент закриває кромки профільованих листів на стику внутрішнього кута.

Планка зовнішнього кута  - незамінний елемент, який використовується при завершальній обробці покрівлі для маскування сполучних швів та необроблених країв деталей.

Перехідні планки  служать для закриття областей, що знаходяться на стику покрівлі та стіни, а також у місцях переходів різних схилів.

Снігозатримувач  відноситься до елементів системи безпеки покрівлі. Запобігає падінню снігу з даху на припарковані автомобілі та на голови. Снігозатримувачі бувають декількох типів – гратчасті, пластинчасті, трубчасті та точкові. Для металочерепиці застосовують як пластинчасті, так і трубчасті снігозатримувачі. Найекономічніший варіант для покрівлі з металочерепиці це пластинчасті снігозатримувачі, які є покрівельною планкою у вигляді куточка, що виготовляється з листової сталі з полімерним покриттям під колір покрівлі.

Гратчасті снігозатримувачі є прикріпленими до краю даху гратами, здатними затримувати невеликі шматки снігу і льоду. Найбільш міцними і надійними є трубчасті снігозатримувачі, що є системою з двох труб, кронштейнів і кріплення.

 

На що потрібно звернути увагу при замовленні додаткових елементів покрівлі?

Перш за все, покрівельні планки вигідніше замовляти у компанії, у якої ви купуєте покрівлю. Навіть якщо ви вибрали колір планок за каталогом RAL ідентичний кольору вашого покрівельного матеріалу, у різних виробників металу відтінки найчастіше варіюються, і ви ризикуєте придбати планки темніші або світліші за покрівельне покриття, що може бути зовсім недоречно. Тільки придбавши покрівельне покриття та планки у нашої компанії ви можете убезпечити себе від проблеми різнотінковості матеріалів, оскільки ми виготовляємо покрівельні планки виключно з того ж металу, що й покрівля, яку ви вибрали.

По-друге, розміщуючи замовлення на черепицю та додаткові елементи в одному місці, ви автоматично вирішуєте питання доставки матеріалів. Замовляючи доставку двічі (при купівлі черепиці та планок у різних компаніях), ваша економія зведеться до нуля, а в найгіршому – ви переплатите. Звичайно, ви можете транспортувати покрівельні планки самостійно, якщо вас не лякають їх габаритні розміри (довжина від 2-х метрів і більше) та чимала вага. Але, в такому випадку, крім проблеми самої транспортування, ви ризикуєте пошкодити полімерне покриття планок або порушити їх геометрію, і вони будуть непридатні для подальшого використання. І тоді вигода самостійного транспортування нівелюється необхідністю заміни таких планок.

Не варто забувати і ще про один важливий нюанс. Гарантію на покрівельне покриття компанії дають лише за умови використання якісних додаткових елементів. Покрівельне покриття найвідомішого та надійного виробника не прослужить вам довго, якщо планки, виготовлені з неякісного металу, проіржавіють або втратить свій естетичний вигляд. Замовляючи додаткові елементи у нашої компанії, ви завжди будете впевнені в тому, що якість покрівельних планок повністю відповідає якості покрівельного матеріалу, а отже, всі гарантійні зобов'язання виробників залишаться в силі.

Наша компанія виготовляє покрівельні планки не тільки стандартних видів, але також і за ескізами та розмірами замовника.