Мансардні вікна – це частина покрівельної конструкції, що розташована на горищі будівлі. У сучасному проекті заміських будинків, котеджів, офісних будівель та готелів мансардні вікна стали важливим та необхідним елементом архітектури.

Якісні вікна, виконані за останнім словом дизайну, дозволяють втілити в життя нові ідеї в архітектурному дизайні приміщень. Мансардні вікна допоможуть віддати старому горищі вигляд затишної мансарди. Безперечним плюсом є те, що на відміну від звичайних вікон, мансардні  пропускають більше світла , хоч вони і компактніші, і при цьому зберігають чудове природне освітлення в будівлі, будинку, приміщенні. Технічне влаштування сучасних мансардних вікон забезпечує чудову всесезонну  вентиляцію  приміщення навіть при закритому вікні за рахунок спеціального клапана, який вбудований у вікно. Мансардні вікна можуть без проблем експлуатуватися в жорстких кліматичних умовах, при цьому забезпечуючи повну  герметичність і  теплозбереження..

У будинках із мансардними поверхами іноді виникає проблема природного освітлення кімнат, яку не завжди вдається вирішити за допомогою звичайних вікон із вертикальною установкою. Це пов'язано з тим, що вікно ніби втоплено в даху, до того ж і віконні укоси виходять заглибленими, що ще більшою мірою затемнює віконне полотно.

Вирішити проблему недостатньої освітленості горищного приміщення можуть мансардні вікна. Монтаж мансардних вікон може здійснюватись при ухилі від 15 до 90 градусів, що говорить про те, що ці вікна можна встановлювати паралельно поверхні даху. Таким чином, забезпечується максимальне проникнення денного світла усередину приміщення.

 

Переваги використання мансардних вікон:

Велика пропускна спроможність денного світла у приміщення в порівнянні з вертикальними вікнами. Вмонтовані мансардні вікна створюють  ефект простору , роблять приміщення більш об'ємним. Навіть можна сказати, що мансардні вікна вносять романтику в життя мешканців мансардних кімнат - ви можете милуватися красою зоряного неба, або спостерігати, як по небу пливуть хмари вдень. Крім того, мансардні вікна відмінно функціоную у будь-яких кліматичних умовах.

До того ж, мансардні вікна виконують естетичну функцію, оскільки  прикрашають будинок  як зовні, так і зсередини. Для акценту на стилістичній приналежності будівлі може використовуватись імітація кольорових вітражів. Поверхня скла може мати рельєфний візерунок. До того ж, мансардні вікна самі по собі можуть виконувати роль елемента декору, оскільки вони відрізняються  стильністю та елегантністю .

Більше того, використовуючи мансардні вікна, ви можете звільнити стіни від меблів – під вікном можна розмістити стіл, шафу, акваріум, полиці. При цьому створюватиметься  природне освітлення , що дуже корисно для душевного та фізичного благополуччя.

Мансардні вікна не вимагають додаткового місця для встановлення, і це ще один аргумент на їхню користь у порівнянні зі звичайними вікнами. На додачу до цього, мансардні вікна краще розсіюють денне світло завдяки тому, що не мають широких укосів. Якщо ви хочете обладнати на мансарді зимовий сад, то мансардні вікна – ідеальне рішення для цього.

Як правило, термін служби мансардних вікон вищий, ніж традиційних, що зумовлено особливостями механізму відкриття.

Завдяки застосуванню сучасних технологій та інноваційних розробок, виробники мансардних вікон зуміли досягти повної герметизації мансардних вікон. Це означає, що на внутрішній стороні поверхні таких вікон не утворюватиметься конденсат. Більш того, додаткова герметизуюча прокладка по периметру віконного полотна роблять вікна стійкими до будь-якої негоди – жодна крапля води не потрапить усередину приміщення навіть за найсильнішого дощу.

Мансардні вікна виготовляються з  ударостійкого скла , тому їм не страшні ні сніг, ні град, ні падіння гілок з дерев.

Крім того, сучасні мансардні вікна надають і  антивандальний захист  вашому будинку, і міцність скляної частини вікон - тільки один з елементів захисту. Рама мансардного вікна також оснащена сталевими сталевими вставками і кріпленнями. Вони запобігають можливості продавлювання вікна всередину приміщення. Також виключено зламування рухомої частини вікна за допомогою монтування. Спеціальні шурупи та шурупи мають довжину до 15 мм і вкручуються під кутом 45 градусів. Зруйнувати мансардне вікно тихо і тим паче швидко - неможливо!

Також виробники мансардних вікон надають повний набір  аксесуарів , які дозволяють не лише прикрасити інтер'єр чи екстер'єр будівлі, але й підвищити комфорт використання вікон. Наприклад, аксесуарами можуть виступати штори та жалюзі для мансардних вікон. Цей елемент потрібний як для корекції клімату в приміщенні, так і для декорування інтер'єру кімнати. У теплу пору року штори та жалюзі затемнюють віконний отвір і обмежують потрапляння світла та тепла до приміщення. Взимку штори та жалюзі сприяють теплозбереженню. Слід звернути увагу, що кожне мансардне вікно може бути укомплектовано москітною сіткою.

Також можна використовувати маркізи і ролети, які часто об'єднуються в систему рольставень. Рольставні для мансардних вікон виконують функцію захисту приміщення від надлишкового сонячного кольору та тепла. Таким чином, у найспекотніші літні дні не відбувається перегрівання приміщення. Рольставні чудово комбінуються і гармонійно функціонують разом із вентиляційним клапаном мансардного вікна. У холодну пору року маркізи та ролети сприяють збереженню тепла у приміщенні.

Вентиляція приміщення

Як і будь-яке інше приміщення, мансарда потребує провітрювання. Найчастіше це питання вирішується за допомогою вентиляційних каналів. Проте, природна вентиляція також дуже важлива, т.к. по-справжньому свіже повітря можна отримати лише при відкритому вікні.

За допомогою мансардних вікон можна зручно здійснювати  провітрювання кімнати . Це пов'язано з тим, що система відкривання передбачає кілька фіксованих положень - мікропровітрювання, кватирка і повністю відкрита кватирка. Цих режимів цілком достатньо, щоб освіжити повітря в приміщенні, не завдаючи дискомфорту для людей, які перебувають у цьому приміщенні.

Влаштування мансардних вікон

Мансардні вікна, зважаючи на особливе своє розташування, постійно піддаються впливу сонячного випромінювання, температури, вітру та атмосферних опадів. Незважаючи на це, вони повинні зберігати герметичність та свої теплоізоляційні характеристики. Так як мансардні вікна необхідно періодично відчиняти, то вони повинні бути не тільки зручними в експлуатації, але ще й міцними. Відповідно, ці віконні конструкції повинні відрізнятися високим рівнем якості та надійності.

Віконна рама виконана  з клеєного дерева , такого як сосна, т.к. її смоляниста структура сама по собі добре відштовхує вологу, плюс до всього проклеювання робить поверхню абсолютно водонепроникною. Матеріал виготовлення є абсолютно екологічно чистим. Тришаровий клеєний брус обробляється розчином антисептика, після чого його фарбують водоемульсійними та світлостійкими фарбами.

Для надання більшої механічної міцності поверхня рами покривається алюмінієвим профілем із покриттям з поліестеру. Захисне покриття має не тільки велику міцність, але й достатню в'язкість, що виключає ймовірність його розтріскування при різких коливаннях температури.

Якщо вологість у приміщенні перевищує 60%, від дерев'яних вікон доведеться відмовитися. Натомість застосовуються ПВХ вікна, т.к. їм не страшні ні вологість, ні висока температура.

Для додаткового захисту віконної рами від проникнення опадів використовуються  гідроізоляційні оклади , що підбираються за типом покрівельного покриття. Щоб мансардне вікно максимально гармоніювало з кольором покрівлі, можна під замовлення підібрати колір окладу, наприклад, під мідну покрівлю можна замовити оклад мідного кольору. При цьому слід пам'ятати, що частина поверхні окладу ховається під дахом.

Що стосується скління, то в мансардних вікнах найчастіше використовуються однокамерні склопакети з товщиною скла 4 мм. Простір між склом заповнюється інертними газами, які мають низьку теплопровідність, що забезпечує високий рівень теплоізоляції.

Зручне відкриття мансардних вікон

За бажанням замовника, можна виконати  глухі мансардні вікна , які ніколи не відчинятимуться. У цьому є сенс, якщо в приміщенні є можливість нормальної вентиляції повітря. Крім того, глухі вікна більш надійні у плані герметизації.

Однак, у таких вікон є істотний недолік - для миття зовнішнього боку вікна доведеться вилазити на дах. Тому більшість споживачів все ж таки віддають перевагу мансардним вікнам з повноцінним механізмом відкривання. На сьогоднішній день мансардні вікна представлені різноманітними конструктивними механізмами відкриття.

До якості механізму відкривання пред'являються підвищені вимоги. Виробники продукції високого класу забезпечують свою продукцію не лише міцним механізмом відкривання, а й особливо міцною фурнітурою, яка також відчуває на собі великі навантаження.

Від підвісу стулки у віконній коробці залежить система відкривання мансардного вікна. Найпопулярнішим є механізм відкривання  з центральною віссю обертів , коли віконне полотно провертається навколо центральної осі. При цьому механічні навантаження на механізм відкриття є мінімальними. Головним недоліком такого виду відкривання є можливість постояти біля відкритого вікна, т.к. заважає розгорнуте ребром вікно.

Для того, щоб уникнути цього недоліку, існують ще два види відкривання:  з верхньою віссю відкривання  (підвісний механізм)   і з піднятою вісью. У першому випадку вісь відкривання зміщена від центру вгору, що вкорочує частину вікна, що виявляється всередині будинку під час відкривання. У другому випадку вісь відкривання закріплюється на фрикційних петлях, залишаючи тим самим простір біля вікна вільним. Дана система дозволяє повертати вікно на 180 градусів навколо своєї осі. Крім цього, вікно можна зафіксувати у вибраному положенні. Ручка мансардного вікна може розташовуватися або вгорі або в його нижній частині.

Також можливе використання  комбінованої системи  , яка поєднує в собі дві функції відкривання: з центральною і верхньою віссю. Останнім часом використовується підвісний механізм відкривання вікна, за допомогою якого можна відкривати вікно в межах від 0 до 35 градусів, по центральній осі обертання можна повертати по своїй осі на 180 градусів.

Орні  мансардні вікна поєднують у собі конструкцію вікна-люка і середньоповоротного вікна. Стул можна відкрити під кутом 90 градусів, не турбуючись про те, що вона випадково захлопнеться, так як у її верхній частині встановлений амортизатор, який утримує її в потрібному положенні. Орні вікна, як правило, мають великий розмір, завдяки чому можна швидко і легко піднятися на покрівлю.

Якщо Ви вирішили встановити мансардне вікно на горищі заміського будинку, то при виборі механізму відчинення віддайте перевагу вікнам, тому що з їх допомогою Ви зможете підніматися на дах з метою проведення ремонтних робіт. Як ще один варіант можна назвати евакуаційні вікна. Завдяки комбінованій системі відкривання їх можна використовувати для аварійного виходу, наприклад, у разі пожежі.

Особливий шик може надати інтер'єру балконний варіант мансардних вікон  (вікно-балкон ). Середня вартість такого вікна становить близько 2200 $, проте ця ціна цілком виправдовує ті експлуатаційні можливості, які може надати вікно-балкон. Його монтаж проводиться так само, як у випадку з іншими видами мансардних вікон, – методом врізання у покрівлю. Обмеження може становити лише кут нахилу покрівлі, що становить від 35 град до 53 град.

Поради щодо вибору мансардних вікон:

Насамперед, кількість вікон та їх площа мають бути визначатися ще на стадії проектування будинку. Надмірності в цьому питанні, так само як і недоліки, можуть надати вашому будинку безглуздий вигляд. Навіть бажано використовувати комп'ютерне моделювання майбутнього будинку, т.к. це дозволяє на власні очі побачити, як виглядатимуть мансардні вікна на даху, чи не зіпсують вони покрівлю та загальний вигляд будівлі.

Незважаючи на розміри та форму мансардних вікон, вони не повинні мати загальну площу більше однієї десятої площі покрівлі.

Якщо мансарда обладнується традиційними вікнами, їхня довжина не повинна перевищувати  половини довжини даху .

Не забудьте врахувати, що для зовнішньої привабливості рекомендується використовувати вікна однакової ширини вертикального розташування і однакової висоти горизонтального. А ось  розмір мансардного  вікна визначається кутом нахилу даху. При невеликому нахилі покрівлі краще використовувати довші мансардні вікна, що буде набагато оригінальніше і красивіше виглядати, забезпечуючи при цьому мансарду належною кількістю світла.

Також необхідно враховувати те, що два вікна меншого розміру, розташовані на деякій відстані один від одного, дають набагато більше світла, ніж одне вікно. До того ж, чим вище від рівня підлоги розташоване вікно, тим більше світла надходитиме в приміщення (рекомендована висота від підлоги до нижньої частини віконної коробки повинна залишати не менше 80 см). При визначенні оптимальної висоти установки вікна необхідно враховувати зростання людей, які їм користуватися – бажано, щоб відстань від підлоги до половини висоти вікна відповідала зростанню людей. Для зручнішої експлуатації вибирайте ті види вікон, ручка яких знаходиться знизу.

При облаштуванні мансард в історичних будівлях не рекомендується встановлення стандартних мансардних вікон, оскільки тільки вікна з ексклюзивними дизайном дозволять не порушити архітектурну цінність будівлі.

При розрахунку природної освітленості мансарди найрозумніше застосовувати  комбінований підхід  із застосуванням як мансардних, так і традиційних вікон.

Необхідно пам'ятати, що при виборі мансардних вікон краще орієнтуватися на моделі, які забезпечують захист від ультрафіолетового випромінювання, а також ударостійким склопакетом.

Якщо ви хочете, щоб мансардні вікна служили вам справно довгі роки, тоді необхідно подбати про те, щоб найбільш суттєві характеристики, такі як  матеріал виготовлення; склопакет; фурнітура вікна; гарантійні зобов'язання  компанії, відповідали найсуворішим нормам та стандартам. Саме дані деталі вікна є запорукою якості та довговічності їхньої служби.

Дуже велике значення має  якість матеріалуз якого виготовлено мансардне вікно. Вікна, перебуваючи під нахилом, постійно взаємодію з довкіллям, що може несприятливо позначитися на рамі. Тому тільки міцна рама, виготовлена за всіма стандартами і нормами, буде надійно служити вам довгі роки, чудово зберігаючи всі свої розміри і форму, абсолютно не деформуючись, а постійне відкриття вікна ніяк не знизить рівень герметичність притвору (це дуже важливий аспект, оскільки похило вікно значно піддається впливу потоків води). При цьому рама відіграє важливу роль і в процесі збереження тепла, що особливо важливо для мансарди, так як конструкція мансардного приміщення має менш міцні та утеплені властивості, ніж капітальні стіни основної будівлі. Для дерев'яних вікон мансардних рама повинна виготовлятися з високоякісного клеєного бруса з хвойних порід деревини. Цей матеріал є екологічно чистим та безпечним для використання у житлових приміщеннях. І при цьому він має бездоганний привабливий зовнішній вигляд, який відмінно прикрасить будь-який інтер'єр і зовнішній вигляд, чудово доповнюючи і підкреслюючи задум та ідеї в архітектурі будівлі. Технічні характеристики такого матеріалу для рами досягаються завдяки комплексу процедур і спеціальних технологічних прийомів (вакуумне сушіння, склеювання в кілька шарів з метою запобігання короблення і просочуються антисептиком, після чого лаком покриваються в кілька шарів). Але навіть такий якісний та міцний матеріал не рекомендується використовувати для кімнат з підвищеним рівнем вологості,

Мансардні вікна складаються на 80% зі  склопакета . Це дуже важливий, можна сказати, основний елемент вікна. Його якість має бути на максимально високому рівні, тому що в основному за його допомогою мансардні вікна забезпечують тишу, спокій, тепло у вашому будинку. Вибирайте склопакети з великою кількістю стекол. Це суттєво впливає на такі аспекти, як звукоізоляція та теплоізоляція. Існують різні типи скла, які слід вибирати відповідно до ваших потреб та побажань.

Наприклад, енергозберігаюче скло відмінно зберігає тепло в будинку, тому ідеально підійде для приміщень в холодному кліматі, або ж з різкими перепадами температур, а загартоване скло захистить вас і від перепадів температур, і від можливих сильних ударів по склу (протиударне), якщо раптом, Наприклад, ваші діти захочуть пограти в м'яч. У комплекті зі склопакетом необхідні якісні герметики та ущільнювачі, оскільки вони відповідають за якісну та надійну герметичність склопакета.

Дуже важливо, щоб вікна для даху були прості у використанні та догляді за ними, а також надійно та стійко виконували всі закладені функції. Такі властивості мансардні вікна отримують завдяки якісній  фурнітурі . Вона має бути не тільки якісною, а й зручною та забезпечувати можливість вікна виконувати якісно свою функціональну спрямованість. Наприклад, захист від злому, мікро провітрювання – це деякі функції, які вікно виконує за наявності відповідної фурнітури.

Важливим є і  утеплення  мансардного вікна. Раніше прийнято було вважати, що мансарди облаштовують лише в місцевостях із теплим кліматом, оскільки проблематично обігріти горищне приміщення. Однак сучасні технології виробництва покрівельних матеріалів, теплоізоляції та економічних систем опалення дозволяють обладнати мансарди навіть у місцевостях із суворим кліматом. Провідні виробники мансардних вікон передбачили спеціальні системи теплоізоляції, які дозволяють забезпечити комфортні умови проживання на мансарді як за зимової холоду, так і в літню спеку.

Важливим аспектом при виборі вікна є  гарантія  на нього та рівень сервісного обслуговування, який надає компанія. Мінімальний гарантійний термін на мансардні вікна має становити 5 років, але при належному догляді за вікном реальний термін його експлуатації у рази довший.

І, звичайно ж, ідеальне мансардне вікно – це вікно, придбане разом з важливими аксесуарами. Ролети, жалюзі та штори забезпечать ще зручнішу експлуатацію мансардних вікон.