Сайдинг - це один із сучасних оздоблювальних матеріалів, що застосовуються для зовнішнього облицювання фасадів будівель та споруд.

Вініловий сайдинг є лідером серед фасадних матеріалів завдяки своїй функціональності та невибагливості. Сайдинг Запоріжжя застосовується для облицювання стін будівель та підшивки карнизів як у житлових будинках, так і в інших громадських будівлях (магазинах, складах, офісах тощо). Такий матеріал ідеально підійде як для облицювання новозбудованих, так і для реконструкцій існуючих будівель. Його можна підібрати практично до будь-якого екстер'єру.

Сайдинг виконує як захисну функцію (захищає фасади від негативних впливів умов довкілля – таких як дощі, вітру, снігу, сонце), а ще й декоративну функцію – забезпечує Вашому будинку вишуканий, презентабельний та сучасний вигляд.

Вініловий сайдинг Запоріжжя є панеллю, що імітує дощату обшивку внахлест, матеріал виготовлення - полівінілхлорид. Товщина панелей складає 1,2 мм. Форма виробів трохи відрізняється залежно від виробника та від моделі. Довжина матеріалу найчастіше становить близько 3 – 4 м, ширина допускається в діапазоні від 0,2 до 0,25 м. З одного боку всі панелі мають ряд готових отворів, зроблених для можливості прошивки цвяхами, а також виступи замкової частини, що забезпечують кріплення самих панелей герметично одна до одної. З іншого боку панелі загнуті всередину, такий загин є частиною замків. Панелі завжди монтуються внахлест, а замкові частини верхніх входять у зачеплення з виступами на нижніх. Потім панелі кріпляться до основи шурупами або цвяхами.

Пропонований нашою компанією сайдинг виготовляється з полівінілхлориду (ПВХ), що становить до 80% матеріалу. Складові, що залишилися, - це спеціальні модифікатори, барвники, стабілізатори та інші необхідні присадки, які додадуть силу його характеристикам і стійкості. Така речовина як діоксид титану забезпечує повний захист від ультрафіолетового випромінювання, а також забезпечує стійкість колірних відтінків. Бутадієн надає стійкості сайдингу та забезпечує максимальний термін служби. Модифікатори забезпечують ударостійкість та еластичність панелей. А для надання матеріалу потрібного відтінку виробниками використовуються концентровані барвники.

Панелі сайдинга кріплять на попередньо змонтовану решетування.

Що робить сайдинг у Запоріжжі таким популярним у власників будинків, дач, котеджів? Звичайно ж, ті переваги, які він має в порівнянні з іншими видами облицювання фасадів.

По-перше, сайдинг Запоріжжя. ціна на який така приваблива, завжди представлений широким асортиментом в офісі нашої компанії. Його вартість доступна будь-якій людині, навіть із невеликим рівнем доходу. За вартістю йому може скласти гідну конкуренцію хіба штукатурка, яка йому значно програє за терміном служби і простотою пристрою. Ціна найпоширенішого горизонтального сайдингу приємно радуватиме власників приватних котеджів. Тепер, оновлення виду Вашої старої дерев'яної будівлі не буде "бити по кишені".

Вініловий сайдинг – дуже практичний матеріал. Навіть після десятків років експлуатації він не втратить своїх декоративних властивостей. Колір ПВХ сайдинга зберігається протягом тривалого часу. Навіть через двадцять років панелі сайдинга будуть такими ж яскравими, як і в перший день, коли Ви тільки їх купили та встановили.

 

У порівнянні з іншими будівельними матеріалами панелі сайдинга досить невибагливі. Їх не потрібно буде перефарбовувати, як дерев'яні панелі, досить легко помити раз на рік, т.к. до матеріалу, з якого виготовляється дана продукція, практично не пристає пил та бруд. Тут не будуть потрібні й спеціальні засоби для догляду за вініловими панелями - при сильному забрудненні завжди можна скористатися звичайнісіньким мильним засобом для очищення. Колір сайдинга Ви також можете підібрати оптимально не марким. А такі шкідники для фасаду, як різноманітні комахи, птахи та гризуни абсолютно не страшні.

Справедливим буде твердження, що на сьогоднішній день сайдинг є найекономічнішою технологією оздоблення новозбудованих будинків та реконструкції старих будівель. Це пояснюється тим, що, на відміну від аналогічних оздоблювальних матеріалів, для покриття з сайдинга не потрібно ретельно вирівнювати стіни. Більш того, під такими панелями легко сховаються практично всі вади будівлі. Варто зазначити, що оздоблювальні роботи Ви можете проводити абсолютно в будь-яку зручну пору року.

Вініловий сайдинг - надійний та високоміцний матеріал. Він вільно витримує механічні пошкодження, не потріскається при сильних морозах і не розплавиться на сонці. Якщо металеве облицювання Вашого фасаду піддасться випадковим ударам, то залишиться помітна вм'ятина, тоді як вініловий сайдинг набуде початкової форми. Не забувайте, що на вініловому сайдингу невидимі всі можливі подряпини.

Сайдинг є екологічно чистим матеріалом, що повністю відповідає всім існуючим санітарним нормам та правилам. Він не дає шкідливих випарів, що загрожують здоров'ю мешканців будинку, Ваших сусідів чи навколишнього середовища. Сучасні інновації у технологіях виготовлення сайдингових панелей надають можливість придбання матеріалів, які не зашкодять нашим близьким та дітям. Сайдинг абсолютно не токсичний, не викликає алергічних реакцій і поруч із ним вільно може грати діти.

Сайдинг безпечний під час експлуатації. Він повністю відповідає всім вимогам щодо пожежної безпеки, оскільки він не займається і не підтримуватиме горіння, а тільки розплавиться, на відміну від дерев'яних покриттів. Звичайно ж, металеві та цементні покриття теж не горять, але вони мають велику масу, дорожче обходяться за вартістю і набагато менш пластичні. Також до переваг такого матеріалу можна віднести і те, що він зовсім не проводить електричний струм.

Довговічність сайдингу забезпечена тим, що він виготовляється із спеціальних синтетичних матеріалів, які довго прослужать своєму власнику. Це досягається також і за рахунок того, що таке покриття зовсім не зазнає процесу гниття, не боїться впливів вологи, грибків та комах; не піддається корозії, а також не розшаровується. Термін служби таких матеріалів від 30 до 50 років, але насправді він не втратить своїх властивостей набагато довше, за умови, що ви вибрали високоякісний сайдинг.

Велика сфера застосування обумовлена тим, що сайдинг відмінно підходить як для оновлень фасадів старих будинків, так і для нового будівництва. Завдяки застосуванню такого матеріалу, завжди можна втілити найсміливіші дизайнерські рішення. Поєднання різних форм та кольорів сайдинга може створити справжній архітектурний шедевр, просто потрібно трохи проекспериментувати. Облицювання сайдингом також застосовується для промислових та торгових споруд, тимчасових жител, облицювання прибудов, веранди та балкона. Спеціально розроблений стельовий сайдинг (соффіт) ідеально підійде для підшивки покрівель. На даний момент – це найпопулярніший варіант.

Облицьовуючи стіни висококласним сайдингом, можна ще й утеплити Вашу оселю. Для цього між стінами і сайдинговими панелями розміщують спеціальний  утеплити , роблячи будинок оптимально енергозберігаючим, а стіни при цьому дихають, змушуючи їх працювати за принципом фасадів, що "вентилюються".

Сайдинг має невелику вагу. Це особливо актуально, якщо Вашому котеджу не корисні зайві кілограми. При цьому утворюється мале навантаження на фундамент, що є вагомою перевагою при оновленні старих будівель, або якщо котедж стоїть на не особливо пристосованих для цієї мети ґрунтах. Пристрій покриття завдяки невеликій вазі стає набагато простіше і зручніше, а транспортування матеріалу не виллється в проблему.

І нарешті вініловий сайдинг має відмінні естетичні властивості. Він може надати будь-якій будівлі та споруді неповторний, красивий та сучасний дизайн. При використанні сайдингу Ви матимете можливість вибирати найбільш відповідне колірне рішення. Можна придбати аксесуари, підібрані або в тон з кольором основних панелей, або інших кольорів, що надасть фасаду Вашого будинку свою оригінальність.

В асортименті сайдингу присутній повний набір комплектуючих, які значно полегшать та прискорять монтаж, а також дадуть можливість уникнути різноотеночності самого сайтингу та його додаткових елементів.

Поради щодо грамотного вибору сайдингу

1. Процес виготовлення сайдингу. Звичайно, ви не повинні розумітися на всіх тонкощах технологічного процесу, і не можете напевно дізнатися, яку сировину використовував виробник. Проте, в першу чергу довіряйте відомим брендам, які не перший рік представлені на ринку та цінують свою репутацію.

Виробничий процес є найважливішим у визначенні якості сайдингу, оскільки саме він визначає провідні фізико-хімічні показники, які показують, наскільки довго вам прослужить сайдинг.

Сайдинг виготовляється спеціальним способом коекструзії, при цьому дві заздалегідь підготовлені маси пластикату сплавляються на молекулярному рівні. Більше 80% основи сайдингу складає полівінілхлорид (ПВХ), тому сайдинг отримав таку назву. До складу даного матеріалу входять ще й речовини, які посилюють його фізичні та хімічні характеристики: модифікатори, спеціальні стабілізатори, різні барвники та ін. пружність та довговічність. Така маса разом з іншими складовими одержала назву вінілового компаунду. Таким чином, виходять дві різні поверхні вінілового сайдингу – внутрішня та зовнішня.

Зовнішній бік сайдинга захищає панель від вигоряння, корозії, короблення, здуття та лущення поверхонь. Цей шар складає 25% від загальної товщини панелей. Внутрішня сторона покликана забезпечувати міцність, високу тепло- та морозостійкість панелей, вона повністю зберігає у незмінному вигляді геометричні параметри та форму панелей при змінах температури та при механічних впливах.

Від того, якої якості матеріали використовували виробники і залежатиме ціна сайдингу, тому хороший і високоякісний сайдинг не може мати низьку вартість. Оскільки Ви здійснюєте покупку, яка зобов'язана служити не один рік, зекономлена сотня-друга при виборі недорого сайдингу легко може обернутися для Вас у майбутньому непередбаченими витратами на заміну неякісного сайдингу.

Насамперед, використання неякісних матеріалів або застарілої технології виробництва сайдинга може негативно позначитися на таких його характеристиках, як міцність, морозостійкість та вигоряння кольору.

Міцність та морозостійкість сайдингу відповідають за високу стійкість до будь-яких механічних пошкоджень. Слід зазначити, що в літню пору року сайдинг досить однаково стійкий до механічних пошкоджень, але взимку, якщо Ви придбали товар недостатньої якості, з ним потрібно бути дуже акуратними і не допускати ударів по його поверхні, які можуть призвести до розколу панелей.

Вигоряння кольору є одним із найважливіших факторів якості панелей сайдингу. Будь-який матеріал вигоряє з часом, але період цього часу у кожного різний, а також різним буває і рівномірність вигоряння. Адже найбільш дешеві бренди (через наявність недорогого кольорового пігменту менш стійкого до ультрафіолетових променів) вигоряють набагато швидше, і, що найголовніше, часто вигоряють не зовсім рівномірно і через короткий час архітектурний фасад Вашого будинку стане непривабливо строкатим.

Найшвидше вигоряють насичені кольори, як наприклад, коричневий. Виробниками якісного сайдингу вирішуються ці проблеми шляхом використання ще більш високоякісних барвників, стабілізаторів кольору та маси. Але не слід забувати про те, що всі панелі чорного сайдинга мають властивість сильного нагріву під впливом сонячного тепла. У цьому, вони мають залишатися стабільними, тобто. не піддаватися деформації. Тому вартість вінілового сайдинга з темних кольорів зазвичай у рази дорожча за пастельні відтінки. Якщо ціни виробника на темний або світлий сайдинг не відрізняються, то це тільки свідчить про неприпустимо низьку якість не тільки панелей темних кольорів, а можливо, і решти лінійки.

Тому, навіть якщо ви орієнтуєтеся на бюджетний варіант сайдингових панелей, постарайтеся вибрати найменш насичені відтінки кольорів, які будуть радувати Ваше око протягом довгих років.

2. Наскрізне забарвлення панелі. Зовнішня та внутрішня поверхня панелі повинна мати рівномірне забарвлення.

Якщо забарвлення панелі сайдинга однакове і рівномірне з обох сторін, це говорить про те, що виробники використовували якісні матеріали для його створення. Якщо це не так, можна стверджувати, що при виробництві сайдингових панелей, з метою економії, в масу з вінілу, для внутрішньої та зовнішньої поверхонь, додавалися барвники в різних кількостях, а то й зовсім сайдинг пройшов лише поверхневе фарбування. Внутрішній шар таких панелей найчастіше виготовляється з неякісної або вторинної сировини, наприклад із залишків від виробництва ПВХ вікон. Зрештою, виробник отримує «вигідну» ціну на свої вироби за рахунок зменшення витрат виробництва, а споживач ризикує придбати сайдинг з низькою міцністю, меншою температурною та механічною стійкістю та стійкістю до кольору.

3. Товщина панелі. Стандартна товщина панелі вінілового сайдинга становить близько 1,2 мм, що цілком достатньо для виконання своїх функцій. Зрозуміло, що якщо товщина панелі нижча за стандартизовану, різко зменшується механічна міцність. Але й більше не означає краще. Якщо панелі занадто товсті, то це позбавляє їх необхідної еластичності та пластичності, тому вони будуть важко давати «усадки» в зимову пору року і недостатньо подовжуватись у літній сезон, а як наслідок – потріскаються. Також їхня пластичність дуже важлива при опірності ударам, сайдингова панель повинна поглинути всю силу удару, інакше вона може тріснути або розколотися. Додатковою товщиною збільшуються витрати матеріалу для виробництва, а значить підвищується ціна продукції. Якісний діапазон товщини офіційно сертифікований, тому розумні виробники не дорожчатимуть виробництво за допомогою додавання зайвої сировини. І, як правило, надмірно завищена товщина панелей сайдингу – це приклад недосконалої технології виробництва.

4. Рівномірність товщини панелі. Купуючи сайдинг, уважно розгляньте бічний зріз від цвяхової до замкової частини панелі. Товщина матеріалу має бути скрізь однаковою. У такому випадку панель сприймає силові навантаження рівномірно і у неї відсутні «слабкі» місця. Якщо помітні перепади товщини або раковини на поверхні панелі, відмовтеся від придбання такого сайдинга, оскільки він неякісний і вам не підійде.

 Отвори для шурупів. Горизонтальні довгасті отвори, розташовані у верхній частині панелі, служать для закріплення сайдинга шляхом використання шурупів або цвяхів. Ці отвори мають бути однакового розміру, їх краї мають бути гладкими та рівними. Самі отвори мають бути виконані у витягнутій формі, щоб сайдингова панель мала можливість вільного руху під час перепаду температур. Якщо отвори кріплень виконані неакуратно, вони нерівні та не ідентичні, це говорить про те, що такий сайдинг виготовляли на неякісному обладнанні.

6. Лицьова поверхня сайдингу. Зовнішній бік якісного сайдингу має тиснення, що імітує структуру дерева, і кожен виробник пропонує свій малюнок тиснення. У будь-якому випадку, поверхня сайдинга не повинна мати ніяких нерівностей, тріщин, лущення або розшаровування, її забарвлення має бути рівномірним. У якісно виготовлених сайдинг-панелей такі дефекти не повинні з'являтися навіть у процесі їхньої безпосередньої експлуатації, не кажучи вже про початковий стан.

7. Наявність антиураганного замку. Антиураганні замки – це невеликі загини у верхніх частинах стінових панелей над отвором для закріплення. Такий елемент забезпечує найнадійніше закріплення вінілових панелей і збільшує їхню міцність на відрив при сильних вітрових навантаженнях.

8. Еластичність панелі. Перш ніж зробити покупку, необхідно перевірити, наскільки еластична панель, оскільки хороша еластичність дозволяє сайдингу амортизувати удари. Наявність такої собі "пластмасовості" вкаже покупцеві на те, що цей сайдинг буде дуже легко ламатися. А для перевірки матеріалу на еластичність можна злегка зігнути кінчик панелі біля самої кромки цвяха - у тому випадку, якщо при згинанні в той і в інший бік він не відламався відразу, то перед вами продукція хорошої якості.

9. Упаковка сайдінга. За видом та якістю упаковки можна визначити сумлінність виробника та оцінити якість його продукції. Деякі компанії-виробники сайдинга упаковують свої вироби у поліетиленову плівку. Таким чином, знижується собівартість продукції, але страждають від цього самі покупці. Справа в тому, що в такій упаковці сайдинг «задихається», на його поверхні можуть з'явитися плями та розлучення, особливо в спекотну літню погоду. Варто знати, що поліетиленова упаковка менш надійна, і сайдинг може бути пошкоджений ще до процесу монтажу. Пам'ятайте, що гарний сайдинг завжди пакується тільки в картонні коробки з якісного жорсткого картону. Така тара - найнадійніша для вінілових панелей, т.к. в цьому випадку матеріал збережеться ідеально, не піддасться деформації в процесі навантаження, розвантаження та транспортування,

10. Ціна питання. Звичайно, найчастіше ціна сайдингу може бути основним чинником під час виборів виробника. Найчастіше, якщо покупець орієнтується на бюджетний варіант сайдингу, насамперед його цікавить ціна квадратного метра виробу, або вартість 1 панелі, і знайшовши найнижчу ціну, вибір покупця зупиняється саме на такій продукції. Однак, не варто забувати, що вартість комплектуючих може сягати 30-40% вартості всього сайдинга. Тому, вибираючи найнижчу ціну на панелі сайдинга, в той же час ви можете суттєво переплатити за комплектуючі. Щоб уникнути цієї помилки, дізнавайтеся вартість не тільки панелей сайдинга, але і всіх супутніх комплектуючих, а ще краще просіть скласти кошторис на матеріали, виходячи з наданих вами креслень об'єкта.

І насамкінець, завжди приймайте рішення, виходячи тільки зі своїх цілей, переслідуваних завдань та Ваших пріоритетів. Якщо найбільш актуальною стає фінансова сторона питання, краще поступіться деякими характеристиками продукції, вибирайте сайдингові панелі світлих тонів і пастельних відтінків. А якщо ж вартість – це не найважливіше, то купуйте сайдинг Запоріжжя, поєднуючи всі принципово важливі моменти, тому що саме вони і є ключовими у виборі високоякісних вінілових панелей.