Металочерепиця  - будучи порівняно молодим покрівельним матеріалом, вже встигла здобути популярність на ринку України та Запоріжжя. Вона ідеально підходить для будь-якого клімату, створюючи не тільки комфортні умови у всіх кліматичних зонах, але й надає оригінальності вигляду будь-якої споруди.

 

Металочерепиця має низку переваг, які вигідно відрізняють її від інших покрівельних матеріалів:

  • Металочерепиця є універсальним матеріалом для покрівель: вона може монтуватися на вже існуючі підстави, хоча частіше використовується як самостійний матеріал.
  • Металочерепиця проста в монтажі, її укладання можна здійснювати і самому, попередньо пройшовши нескладний інструктаж. Це можливо завдяки тому, що даний покрівельний матеріал є, по суті, сталевими листами, які легко укладаються один на одного, а потім скріплюються покрівельними шурупами.
  • Ціна на металочерепицю досить конкурентоспроможна порівняно як із сучасними, так і з традиційними матеріалами для Ваших покрівель.
  • Тривалий термін служби металочерепиці забезпечують властивості оцинкованої сталі. Така сталь є надійним, міцним матеріалом, захищеним кількома шарами спеціальних покриттів, які перешкоджають корозійним процесам.
  • Маса покрівельного покриття із металочерепиці невелика щодо інших покрівельних покриттів – 1 м 2  металочерепиці важить приблизно п'ять кілограм.
  • Металочерепиця – високоестетичний покрівельний матеріал. Її завжди можна підібрати відповідні саме для Вас кольори та фактури, а це означає, що покрівлі з металочерепиці органічно впишуться в будь-який архітектурний проект будівель. На сьогоднішній день дуже популярна металочерепиця, що імітує натуральну теракотову черепицю.
  • Варто зазначити, що металочерепиця – це екологічно безпечний матеріал, вона не піддається гниттю, завдяки непористій структурі на її поверхнях не розвиваються лишайники та мохи.
  • Металочерепиці властива хороша стійкість до температурних перепадів. Цей матеріал не деформується при різких коливаннях температури, отже він не втратить при цьому своїх фізичних властивостей.
  • Металочерепиця – негорючий матеріал.
  • Завдяки тому, що металочерепиця виготовляється за розмірами замовника, не тільки спрощується та прискорюється монтаж, а й відбувається значне зменшення відходів.

Металочерепиця проводиться за інноваційними технологіями, згідно з якими використовуються різні полімерні покриття, які наносяться після ґрунтування та пасивування гарячеоцинкованої сталі.

При виготовленні сировини для металочерепиці можна виділити такі технологічні процеси: лист зі сталі, що служить заготовкою, покривають шаром із цинку. Витрата цинку коливається в залежності від сорту черепиці та передбачуваних погодних умов її експлуатації в межах від 100 г на 1 м 2  до 275 г на 1 м 2 . Іноді цих цілей використовують сплави цинку і алюмінію - алюмоцинк, який забезпечує зниження частки готової продукції.

Далі сталевий лист ґрунтують і пасивують (пасивування – це процес утворення тонкої та міцної оксидної плівки на поверхні металу з метою убезпечити його від подальших окислювальних процесів – іржавіння).

Останнім етапом при виробництві сировини для металочерепиці є покриття сталевого листа захисним кольоровим шаром з гнучкого, стійкого до механічних деформацій полімеру, який призначений для захисту продукції від корозійних процесів. Вид покриття металочерепиці безпосередньо впливає на її естетичне сприйняття, рівень стійкості та термін служби.

ВИДИ ПОКРИТТЯ

 

Поліестер

Поліестер (РЕ) - це стандартне полімерне покриття, яке характеризується підвищеною стійкістю до корозії, перепадів температур і ультрафіолетового випромінювання. Таке покриття завдяки своїй естетичній глянсовій поверхні та еластичності використовується для виробництва покрівельних матеріалів будь-якого профілю, а також для зовнішнього або внутрішнього облицювання будівлі. При цьому, дане покриття накопичує мінімальну кількість бруду та пилу. Товщина покриття складає 25 мкм.

 

Поліестер матовий

Матовому поліестеру притаманні всі якості звичайного поліестеру, проте, матовий поліестер має привабливу текстуру, яка зовні нагадує оксамитову поверхню. Матова структура полімеру досягається за рахунок особливої технології нанесення покриття або завдяки кулькам модифікатора, які призводять до зміни глянсової поверхні поліестеру. Завдяки такій структурній поверхні матовий поліестер здатний різноспрямовано відбивати світло і не давати відблисків, тому його використовують для створення поверхонь, де необхідно зменшувати відблиски при розгляді їх з різних кутів. Матовий поліестер має дуже стильний вигляд на дахах, т.к. він надає Вашому будинку індивідуальності та неповторності.

 

Пурал матовий

Пурал матовий (PURMAT, PUMA) - покриття без блиску, розроблене спеціально для покрівель, на основі поліуретану, модифікованого поліамідом, який покликаний забезпечувати високу стійкість покрівельного покриття до стирання. Pural matt відрізняється рядом своїх переваг, серед яких: висока здатність до відштовхування бруду, підвищена міцність, висока стійкість до різного роду пошкоджень, стійкість до корозії, стійкість до впливу ультрафіолетового випромінювання і високих температур.

Pural matt надасть будь-якій будівлі набагато більш елегантного і респектабельного вигляду, а об'єкти реконструкції завдяки матовому покриттю виглядатимуть набагато витонченішими, навіть маючи старий фасад.

 

Пурекс

Дане покриття відрізняє довговічність та особлива стильність. Воно має структуровану поверхню. Purex дуже стійкий до корозійних процесів, а також до механічних пошкоджень. Він характеризується високою стійкістю до різних несприятливих кліматичних впливів. Покрівлі з таким покриттям завжди будуть мати елегантний вигляд, який створюється за рахунок неблискучої поверхні, яка зберігає свій колір навіть за агресивної ультрафіолетової дії протягом багатьох десятиліть.

На сьогоднішній день у Запоріжжі є великий вибір металочерепиці, представлений різноманітністю форм, покриттів та квітів. Однак не слід при виборі покрівельного покриття керуватися лише міркуваннями естетики. Важливо відзначити, що металочерепиця є таким матеріалом, якість якого більшою мірою залежатиме від якості вихідних матеріалів (оцинкованих сталей та полімерного покриття), технологічного обладнання, що застосовується, спеціальних кріпильних елементів. Тому, зупиняючи свій вибір на металочерепиці, особливу увагу слід звернути на:

  • виробників сировини (чи є сертифікати на продукцію, що випускається, чи надається гарантія на сировину);
  • товщину використовуваної сталі (має мати товщину не менше 0,45 мм);
  • різновид покриття та його якість (вид покриття визначає не тільки зовнішній вигляд покрівлі, але й найчастіше є визначальним фактором у визначенні терміну гарантії, тому саме покриття формує основні якісні характеристики металочерепиці. До того ж, товщина покриття впливає на стійкість до механічних пошкоджень тому виробники металу повинні чітко витримувати заявлену товщину полімерного покриття);
  • кількість цинку на 1 кв. метр (мінімальна кількість цинку має становити 200 гр./м.кв., рекомендована кількість – 275 г/м.кв.);
  • сертифікати якості на пропонований матеріал;
  • висоту самої хвилі виробу (що більше хвиля, тим краще металочерепиця протистоятиме вітровим і сніговим навантаженням, проте вартість квадратного метра високохвильової черепиці більша, ніж у аналогів з нижчим профілем).

Зупинимося докладніше на такій характеристиці металочерепиці, як товщина металу. Відомо, що жорсткість металочерепиці пропорційна її товщині, зведеній на третій ступінь. Наприклад, зменшення товщини металу на 20% призводить до зменшення жорсткості профілю на 49%. А якщо зменшити товщину металу на 30%, жорсткість зменшиться на 60%. До того ж, якщо для виготовлення металочерепиці застосовується м'яка сталь, жорсткість зменшуватиметься ще більшою мірою. Жорсткість металочерепиці впливає на її опірність до навантажень, які можуть виникнути як у процесі транспортування, монтажу (вона повинна витримувати вагу покрівельника та обладнання), так і під час експлуатації (снігові навантаження). Тому, купуючи металочерепицю в товщині менше 0,45 мм, ви ризикуєте деформувати покрівельне покриття на етапі його монтажу.

Ще однією основною характеристикою металочерепиці є кількість цинку на 1 кв. Сировина, використовувана виготовлення металочерепиці, піддають оцинкування, т.к. цинк надійно оберігає від корозії. Цинк - дуже пластичний метал, який буквально розтікається поверхнею сталевого листа. Якщо такий лист подряпати, згодом цинк цю подряпину затягне. Одночасно, пластичність даного металу призводить до руйнування оцинкованого шару – згодом його буквально змиває дощем з поверхні виробу, щоправда, найчастіше на це йдуть десятиліття. Чим товще покриття цинком, тим довше служить черепиця, адже верхнє полімерне покриття легко пошкодити в процесі транспортування або монтажу. Та й сама експлуатація може стати суворим випробуванням на поверхні металочерепиці - її можуть пошкодити гілки, шишки, град або птахів. До того ж, полімерне покриття відсутнє на торцях виробів та в місцях просвердлювання покрівельними шурупами. У всіх цих випадках захищає металочерепицю саме цинк. І чим товстіший шар цинку нанесений на метал, тим пізніше корозія дасть про себе знати. Згідно з європейськими нормами, оцинкований шар з обох боків виробу повинен мати показник 275 м/кв., що відповідає 18-20 мкм. Така металочерепиця прослужить 30-50 років. Якщо кількість цинку на 1 м. кв. становитиме 140 р., перші ознаки корозії можуть з'явитися на 10 років раніше. оцинкований шар з обох боків виробу повинен мати показник 275 г./м.кв., що відповідає 18-20 мкм. Така металочерепиця прослужить 30-50 років. Якщо кількість цинку на 1 м. кв. становитиме 140 р., перші ознаки корозії можуть з'явитися на 10 років раніше. оцинкований шар з обох боків виробу повинен мати показник 275 г./м.кв., що відповідає 18-20 мкм. Така металочерепиця прослужить 30-50 років. Якщо кількість цинку на 1 м. кв. становитиме 140 р., перші ознаки корозії можуть з'явитися на 10 років раніше.

Увага! Не довіряйте  монтаж металочерепиці  дилетантам. Нехай це зробить кваліфікований фахівець, наприклад, ми.