Сходи горищ відрізняються тим, що надають зручний, швидкий, і безпечний доступ на мансарду, горище, або технічне приміщення. Завдяки своїй конструкції, сходи в складеному стані є коробом, який не займає корисного простору приміщення, т.к. ховається в стелю, і при цьому стає практично непомітним.

Особливості виготовлення та експлуатації

- при виробництві горищних сходів використовують екологічно чисту деревину - сосну;

- горищні сходи забезпечують безпеку підйому на горище завдяки спеціальним елементам протиковзання - насічкам на дерев'яних сходах та рифленням на металевих сходах розсувних сходів;

- Конструкція дерев'яних складаних горищних сходів відрізняється міцністю та надійністю завдяки з'єднанню типу «ластівчин хвіст» з внутрішньої сторони напрямних;

- Безпека при використанні сходів забезпечується спеціальним механізмом кріплення пружин, який надає можливість регулювання та забезпечує плавне відкривання та закривання термоізоляційної кришки;

- Мансардні сходи мінімізують втрати тепла у приміщенні завдяки тому, що кришки люків утеплюються пінополістирольними блоками, закритими з двох боків панелями ДВП.

- Широкий модельний ряд та наявність різних типорозмірів дозволяють підібрати горищні сходи, максимально враховуючи індивідуальну специфіку приміщення.

- Міцна заводська упаковка з поліетилену дозволяє забезпечити збереження сходів під час транспортування та зберігання

- У комплект входить жердина для відкривання та інструкція з монтажу.

Горищні сходи – це:

- широка функціональність;

- міцність та довговічність;

- компактність та економія простору;

- зручність використання;

- Безпека експлуатації;

- Простий монтаж;

- Оригінальний дизайн.

 

Горищні сходи бувають наступних видів:

1. Дерев'яні.

2. Металеві.

3. Комбіновані.

4. Ножичні.

Дерев'яні складні горищні сходи

Найбільш поширений вид горищних сходів. Відрізняються простою та надійною конструкцією за оптимальною ціною. Вона досить довговічна навіть за повсякденного використання для доступу на мансардний поверх. Монтаж таких сходів досить легкий, його можна зробити самостійно, користуючись інструкцією. Якщо довжина сходів буде перевищувати висоту приміщення, можна підрізати зайву частину дерев'яної секції. Дерев'яні складні сходи виготовляються з неутепленими кришками короба; з кришками стандартного утеплення (26-36мм) та з підвищеною термоізоляцією (товщина утеплювача в кришці до 76мм).

Металеві складні горищні сходи
Робоча поверхня таких сходів виконана повністю з металу. Завдяки цьому конструкція набуває великої міцності, що дозволяє збільшити навантаження на сходи без ризику їх деформації та руйнування. Серед металевих горищних драбин є моделі з легкого, але міцного алюмінієвого сплаву. Завдяки легкій вазі частини конструкції, що випадає, користуватися такими сходами легко і зручно.

Комбіновані складні горищні сходи
Комбіновані сходи – це конструкція з металевими напрямними та дерев'яними сходами. Таким чином, ці розкладні сходи є гібридними між дерев'яними та металевими моделями. Комбінована конструкція робочої частини сходів забезпечує додаткову міцність та простоту заміни дерев'яних сходів у разі перевантаження та їх поломки.

Складні горищні сходи ножичного типу
Цей тип горищних сходів працює за принципом розтягування і стиснення, при цьому всі елементи робочої поверхні виготовляються з металу, покритого спеціальною порошковою фарбою. Незважаючи на наявність збірних секцій, такі горищні сходи стійкі та витримують досить великі навантаження. Ножицький механізм складання та розкладання функціонуватиме, не докладаючи великих зусиль.

Поради щодо вибору сходів

При підборі сходів на горище чи мансарду необхідно враховувати кілька важливих факторів, які впливають на можливість встановлення та використання такого типу сходів у потрібному приміщенні.

1. Висота приміщення. Стандартна висота горищних сходів дозволяє монтувати їх у приміщеннях заввишки 280 см. Однак, є широкий ряд сходів, які можна встановлювати у приміщеннях з висотою до 350 см. (Використання сходів у приміщеннях з більшою висотою небезпечно). Допускається монтаж сходів призначених для приміщень з висотою більше, ніж висота наявного приміщення, але не можна встановлювати сходи, висота яких менша ніж висота приміщення, в яких вони повинні використовуватися.

2. Розмір монтажного отвору. Найчастіше домовласники стикаються з проблемою, коли через конструкцію стелі немає можливості монтувати сходи будь-якого розміру (заважає розташування балок або вже є монолітна залізобетонна конструкція з готовим отвором). Складні сходи випускаються вже готових розмірів, так що будьте готові, що на Ваш отвір не буде точного розміру, тому потрібно планувати сходи з невеликими допусками — стандартна продукція дешевша. буде зручніше підніматися, не потрібно буде нахиляти голову. Але є один мінус - що більше люк, то більше втрат.

3. Умови експлуатації. Важливим фактором при виборі сходів є характер експлуатації, частота використання, місце знаходження сходів. Дерев'яні сходи рекомендовані до використання в сухих приміщеннях з невеликими разовими навантаженнями на її конструкцію, проте, дотримуючись цих умов, такими сходами можна користуватися щодня. Сходи з дерев'яними сходами та металевими напрямними – це розумне співвідношення ціна-якість. Металеві сходи прикрасять будь-яке приміщення, при цьому не потрібно практично ніяких зусиль для того, щоб розкласти її з висоти трьох метрів.

Також для горищних сходів є широкий асортимент аксесуарів. Наприклад, для забезпечення безпеки під час знаходження на горищі передбачені огородження отвору люка, а для зручності підйому та спуску з горища можна використовувати поручні.